اینترنت ایرانسل (GPRS و EDGE)، بسته های افزایشی و تعرفه‌های مربوطه :

در این مطلب شیوه‌ی فعالسازی اینترنت GPRS (یا EDGE) ایرانسل  ، نحوه فعال سازی بسته های افزایشی و تعرفه های مربوط به استفاده از این سرویس به طور کامل توضیح داده شده. اگر قصد دارید از سیمکارت ایرانسل برای اتصال به اینترنت استفاده کنید،  این مطلب برای شماست.

 

 

فعال سازی GPRS

شما با استفاده از gprs ایرانسل، که تکنولوژی جدیدتر آن همان edge است، می‌توانید در هر جایی که ایرانسل خط دهی دارد، با استفاده از موبایل خود به اینترنت متصل شوید. برای فعال کردن این سرویس روی سیمکارت خود، کد دستوری زیر را وارد کنید:

اینترنت ایرانسل

پس از وارد کردن این کد، تنظیمات gprs ایرانسل به گوشی شما ارسال می‌شود و شما باید آن را install یا save کنید.
روش دیگر برای دریافت تنظیمات gprs، ارسال یک پیامک به شماره ۲۲۲۵ به شکل زیر است:

ایرانسل GPRS

لحظاتی پس از ارسال این پیامک، شما پیامی حاوی تنظیمات gprs و mms دریافت خواهید کرد که باید آن را Save یا Install کنید.  حالا، شما می‌توانید با روشن کردن packet data از قسمت تنظیمات Network یا Connectivity گوشی خود، به اینترنت متصل شوید. البته ممکن است بعد از فعالسازی، چند ساعت طول بکشد تا اینترنت برای گوشی شما فعال شود. زمانی که اینترنت همراه گوشی شما فعال شود و به درستی کار کند، یک آیکون کوچک (متشکل از حرف E یا G و/یا دو عدد فلش برعکس) در بالای صفحه گوشی شما نمایش داده می‌شود. خب؛ حالا که اینترنت همراه ایرانسل خود را فعال کردید، بهتر است به فکر هزینه‌های آن نیز باشید. اگر هیچ بسته‌ای را خریداری نکرده باشید، هزینه‌ی اینترنت شما به صورت آزاد، و بر مبنای میزان کیلوبایت ارسالی و  دریافتی از گوشی شما محاسبه می‌شود. هر کیلوبایت ارسال یا دریافت اطلاعات از اینترنت، در ساعات اوج مصرف ۵ ریال و در ساعات کاهش مصرف ۱ ریال هزینه خواهد داشت. اما اگر استفاده‌ی شما از اینترنت، از یکی دو ساعت در هفته بیشتر است، توصیه می‌کنیم یکی از بسته‌های تخفیفی gprs/edge را فعال کنید

بسته‌های تخفیفی اینترنت GPRS یا EDGE ایرانسل

فعال کردن این بسته ها باعث  صرفه‌جویی تا بیش از ۹۰ درصد در هزینه اینترنت ایرانسل شما می‌شود. شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، یکی از بسته های تخفیفی ارائه شده توسط ایرانسل را فعال کنید. بسته های تخفیفی مختلف ایرانسل، قیمت هر کدام از بسته‌ها، و کد فعال کردن بسته های تخفیفی شارز ایرانسل برای سیمکارت های ثابت و اعتباری در جدول زیر آمده است

بسته های اینترنت همراه ایرانسل و تعرفه های آن‌ها
نوع بسته قیمت (تومان) حداکثر حجم استفاده کد فعال سازی (چپ به راست)
      اعتباری دائمی
۱ روزه ۱۰۰۰ ۱۲۵ مگابایت *۱۴۰*۳*۷*۱*۱# *۱۳۰*۳*۷*۲*۱#
۷ روزه ۴۰۰۰ ۶۰۰ مگابایت *۱۴۰*۳*۷*۱*۲# *۱۳۰*۳*۷*۲*۲#
۳۰ روزه ۵۰۰۰ ۲۰۰ مگابایت *۱۴۰*۳*۷*۱*۴# *۱۳۰*۳*۷*۲*۴#
۳۰ روزه ۱۰۰۰۰ ۲ گیگابایت *۱۴۰*۳*۷*۱*۳# *۱۳۰*۳*۷*۲*۳#

 

به عنوان مثال، اگر بسته‌ی  ۱ روزه را فعال کنید، ۱۰۰۰ تومان از شارژ شما کم خواهد شد و شما طی ۲۴ ساعت آینده، تا سقف ۱۲۵ مگابایت، می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ی اضافی از اینترنت استفاده کنید. توجه داشته باشید که   برای فعال کردن هر کدام از بسته‌ها، باید حداقل به همان میزان شارژ در سیمکارتتان موجود باشد. اگر شارژ سیمکارت شما کم است، ابتدا از طریق خرید شارژ اینترنتی یا روش‌های دیگر، سیمکارت خود را به میزان لازم شارج کنید. برای اطلاع از وضعیت بسته‌های تخفیفی، کد زیر را شماره گیری کنید:

اینترنت ایرانسل GPRS

 

قابلیت تمدید بسته GPRS ایرانسل

در صورتی که پیش از پایان دوره‌ی یک بسته، بسته‌ی دیگری را فعال کنید، حجم باقی‌مانده‌ی بسته‌ی قبلی نمی‌سوزد و به بسته‌ی بعدی منتقل می‌شود. انتقال حجم به دوره‌ی بعدی، حداکثر تا ۹۰ روز امکان‌پذیر است.

شارژ ویژه GPRS

یک روش آسان و سریع برای بهره‌مندی از بسته‌های تخفیفی اینترنت gprs ایرانسل، شارژ سیمکارت ایرانسل با استفاده از شارژ ویژه gprs است. در این روش، شما پس از خرید شارژ، کد شارژ را به جای ۱۴۱، با عدد ۱۴۵ وارد می‌کنید:

شارژ ایرانسل اینترنت ایرانسل

 

به این ترتیب، یکی از طرح‌های زیر با توجه به مبلغ کارت شارژی که وارد کرده اید، برای شما فعال می‌شود:

شارژ ایرانسل ویژه gprs
نوع شارژ حداکثر حجم استفاده مهلت استفاده
۱۰۰۰ تومانی ۱۵۰ مگابایت ۱ روز
۲۰۰۰ تومانی ۳۰۰ مگابایت ۳ روز
۵۰۰۰ تومانی ۱ گیگابایت ۱۰ روز
۱۰۰۰۰ تومانی ۲ گیگابایت ۳۰ روز
۲۰۰۰۰ تومانی ۴/۵ گیگابایت ۳۰ روز

توجه داشته باشید که شارژی که به این روش وارد می‌کنید، صرف هزینه‌ی gprs شما می‌شود و امکان استفاده از این شارز برای مکالمه و پیامک وجود ندارد. برای اطلاع از میزان اعتبار خود می‌توانید از کد زیر استفاده کنید:

ایرانسل اینترنت

 

خرید شارژ